Nazywam się Dariusz Lipka i zapraszam Was do świata Prawdziwej Jogi. Ewolucja i samorealizacja są głównymi przedmiotami moich zainteresowań w tym wcieleniu. Inteligencja duchowa, prawdziwa joga i medytacja, dbanie o swoją postawę, mowę, życie zgodnie z Prawami Natury, nawiązywanie kontaktu z naturą, astrologia wedyjska, poznawanie mądrości wedyjskiej, dochodzenie do Prawdy o sobie, wychodzenie z Matrixa, dążenie do przerwania cyklu życia i śmierci, dochodzenie do prawdziwej przyjemności za pomocą dyscypliny i samokontroli, jednoczenie się z Boskością, służenie i wychwalanie Wyższości – wszystko to składa się na drogę do wyzwolenia.

Przeczytałem niezliczone ilości książek, ale ostatecznie te, które wywarły na mnie największy wpływ to P’s giTa Wiedza na dziś, Bhagavad-gita oraz Mahabharata. Po przestudiowaniu tych pozycji nie wróciłem do nauczycieli, którymi inspirowałem się wcześniej tj.: do Eckharta Tolle, Sadghuru, Mooji czy Goenka. Ostatecznie doszedłem do najważniejszego nauczyciela/guru, którym jest dla mnie Prashant Trivedi. Wszystkie dotychczasowe poszukiwania, zadawanie pytań: Kim jestem?, Gdzie jestem?, W jakim celu tu jestem?, Dokąd zmierzam?, ostatecznie doprowadziły mnie do wiedzy wedyjskiej oraz właśnie do Awatara PT. To on zainspirował mnie do utworzenia strony o nazwie Prawdziwa Joga, o czym możecie również posłuchać tutaj.

Zgodnie z powiedzeniem, że nauczyciel pojawia się wtedy, kiedy uczeń jest gotowy, musiałem dorosnąć do wiedzy przekazywanej przez PT. Zajęło mi to około 9 lat, ponieważ po raz pierwszy przebudziłem się w 2013 roku (m.in.: poprzez własne cierpienie, które zbiegło się z lekturą Potęgi Teraźniejszości). Jeszcze intensywniejsza praca nad samym sobą rozpoczęła się u mnie na przełomie 2017-18 roku (w głównej mierze, ponownie, przez cierpienie, problemy małżeńskie, wypadek samochodowy, i wiele więcej). Przez ten czas dotknąłem swojego dna, mając myśli samobójcze i byłem całkowicie odłączony od Natury, Boskości i Praw Wszechświata.

Po drodze, stworzyłem wiele cierpienia w swoim życiu. Wychodząc z niewiedzy i ignorancji zrozumiałem, że jestem istotą, która czy jej się to podoba czy nie, będzie musiała zaakceptować cierpienie, zrozumieć z czego się bierze i wyzwolić się od niego, poprzez odpowiednie działanie. Wyszedłem z wielu iluzji, weryfikując wszystkie dotychczasowe przekonania. Zmieniłem swoje otoczenie oraz z naiwnością dziecka wkroczyłem w obszary, które wymagały ode mnie otwartości oraz odrzucenia fałszywej wiedzy ego. Depresja i zrozumienie, że to ja sam byłem odpowiedzialny za wszystko, co się wydarzyło w moim życiu było tak naprawdę motorem napędowym do intensywnej pracy nad sobą. Dzięki temu, że spadłem na dno, mogłem się od niego odbić i wykorzystać szansę, którą otrzymałem dostając to ciało. Można nawet powiedzieć, że te najtrudniejsze sytuacje życiowe okazały się błogosławieństwem, ponieważ z czasem opowiadając o nich innym osobom podczas sesji 1:1, wiele osób mogło się w tych doświadczeniach odnaleźć i nabrać innej perspektywy w swoim życiu.

Niezbędnymi narzędziami w tym czasie były dla mnie (wymieniam tylko te najważniejsze):

  • 17-letnia relacja z żoną Karoliną;
  • bycie tatą dwójki dzieci;
  • na samym początku mojej transformacji, medytacje prowadzone w aplikacji Headspace;
  • lektury książek przede wszystkim Davida R. Hawkinsa (szczególnie: Siła czy moc, Technika Uwalniania, Przywracanie Zdrowia, W Oko w Oko z Jaźnią);
  • medytacja Vipassana nauczana przez S.N. Goenkę w tradycji Sayagyi U Ba Khina (odbyłem dwa kursy: jeden w Polsce pod okiem nauczyciela Udo Margwarda, a drugi w Hiszpanii prowadzony przez nauczyciela Kostasa Lempidakisa. Dzisiaj już nie medytuję w ten sposób, ale ta metoda oraz doświadczenia z kursów zdecydowanie pomogły mi w dalszej ewolucji;
  • studiowanie Srimad-Bhagavatam, Mahabharaty, Ramajany, Bhagavad-gity, P’s giTa Wiedza na dziś – obecnie te dwie ostatnie książki zawsze leżą obok mojego łóżka i codziennie do nich zaglądam i czegoś nowego się uczę, wprowadzając tą praktyczną wiedzę do swojego życia;
  • zainicjowanie nauki Astrologii Wedyjskiej (Jyotish).

Po przejściu transformacji, czymś naturalnym stało się dzielenie swoim doświadczeniem z innymi i pokazywanie jak doszedłem do punktu, w którym obecnie się znajduję. To zaowocowało sesjami online 1:1, które odbyłem z około dwustoma osobami w przeciągu ostatnich paru lat. Nie znalazłaś/eś się tutaj przypadkowo, a ja jestem tutaj, aby Ciebie wysłuchać, naprowadzić na Prawdę, która jest w Tobie i pokazać jak uwolnić się od cierpienia za pomocą konkretnych działań. Błądzenie jest rzeczą ludzką. Szukanie pomocy również, dlatego chętnie pomagam do czasu, aż nie będę potrzebny i nie połączysz się Boskością, która jest w Tobie. Ja też tej pomocy szukałem, kiedy nie czułem tego połączenia. Dzięki odwadze, szczerości, otwartości, pokorze i uznaniu dla Wyższości, otwieramy się na uzdrowienie i również możemy ewoluować. Więcej w zakładce sesja online 1:1.

Oprócz sesji 1:1 online oferuję również analizy astrologiczne, które sporządzam na podstawie astrologii wedyjskiej (Jyotish oznacza światło), która jest niezrównanym narzędziem do samopoznania, odkrywania własnego wnętrza, wprowadzania światła świadomości w ciemne rejony swojego jestestwa. To ostatecznie przyczyni się do wyjścia z cyklu życia i śmierci, a w konsekwencji – wzniesienia się na Wyższe Płaszczyzny/Sfery. W takiej analizie, możesz przeczytać i dowiedzieć się o tendencjach, które dominują w Twoim życiu oraz energiach, które towarzyszyły Tobie w momencie narodzin, i które zabarwiają Twoje życie. W moim odczuciu nie ma wyższej wiedzy niż Jyotish. Więcej w zakładce analiza astrologiczna.

Platformą do ewolucji jest nasze ciało fizyczne. Może ono mieć wady wynikające z poprzednich karm, ale mimo tego, możemy używać go i posuwać sprawy naprzód. Pozytywne jest to, że bez względu na to, w jak trudnej sytuacji jesteśmy, zawsze możemy wykorzystać nasze ciało do wzrostu i ewolucji. Tak długo, jak posiadamy ciało i mamy oddech, możemy podejmować działania, żeby ewoluować. Tak długo, jak żyjemy i mamy ciało fizyczne, możemy używać go do działania, które nas rozwinie. Chętnie Tobie w tym pomogę.

Dla wtajemniczonych mój Bhava Chalit Chart & główne Nakszatry: